Az internet, az okostelefonok, a különböző alkalmazások olyan világot hoztak el, amelynek nem teljesen tisztázottak az illemszabályai, és sok párnál okozhatnak felesleges vitákat, fájdalmakat.
Szó nélküli búcsú
Amióta nem kell feltétlenül személyesen a másik szemébe néznünk ahhoz, hogy megosszunk vele információkat, egyre többen menekülnek a kínos szituációk elől. Divat lett e-mailben, üzenetben, telefonhívás közben szakítani, akármilyen illetlen és méltatlan is az egész kapcsolatra nézve. Mások még ennyire sem veszik a fáradságot, és szép lassan egyre később válaszolnak az üzenetekre, nem veszik fel a telefont, és kikopni igyekeznek a kapcsolatból. Még magyarázkodni sem kell a szakítás miatt, ami viszont bizonytalanságban tartja a másik felet, aki nem érti, mit tett rosszul, és egyáltalán miért lett vége a kapcsolatnak. Ám aki ilyen kényelmesen és illetlen módon szakít, az már kiállít magáról egy bizonyítványt.
Hirtelen eltűnés
Az angolul ghostingnak nevezett szellemjárás szintén szó nélküli eltűnést jelent, ám nem lassan és fokozatosan, hanem hirtelen történik meg. Gyakran történik ez az első randi vagy az első együttlét után, amikor a másik igazából megkapta, amit akart, és nem kér többet belőle, de ezt nem hozza a másik tudomására, egyszerűen csak felszívódik. A legjobb, amit tehetünk, ha nem próbáljuk meg utolérni az illetőt, hanem elgyászoljuk, amit kell, és méltóbb partner után nézünk.
Bújócska
Ezzel szinte az őrületbe lehet kergetni a másikat: az online jelenlét és az udvarlás hol erős, hol szinte megszűnik, és nincs rá megmagyarázható indok. Semmi sincs letisztázva, semmi sem egyértelmű, egyfajta macska-egér játék az egész. Sajnos gyakran egy harmadik fél vagy a komoly kapcsolatra való képesség, esetleg akarat hiánya áll a háttérben.
A „fontos ember”
Az illető egyértelművé teszi, hogy kedvel minket, ám mindig van valami sürgős elintéznivalója, üzleti ügye, ami nem tűr halasztást. Ha ezt hosszan húzza, érdemes elgondolkodnunk azon, vajon hol is állunk mi ezen a fontossági listán… A legtöbb ilyen elfoglalt ember csak rajongókat keres, akikkel alkalomadtán megerősítheti az önbecsülését, de cserébe semmibe veszi őket, maximum morzsákat szór eléjük egy-két emoji vagy apró dicséret formájában.
Befőttesüvegként a polcon
A kapcsolatok és az érdeklődések lebegtetése nagyon kényelmes, és egyszerre sok partnerrel lehet „játszani”. Ennek a kegyetlen játéknak az a lényege, hogy az illető több vasat tart a tűzben, ám ezen partnerek nagy részét „elteszi későbbre”, mint a nagyanyánk a befőttet. Aztán akkor vesz le a polcról, amikor éppen ahhoz van gusztusa, épp szakított, unja magát aznap este, és még sorolhatnánk az indokokat. Kérdés, hogy mi ebben partnerek akarunk-e lenni, és készségesen várunk-e a kamrában.
Távol a valóságtól
Minden online köttetett és felépített kapcsolatban ott a legnagyobb veszély, hogy a legtöbb esetben semmi sincs kimondva. Nincs egyértelmű kategória, ahová besorolhatnánk a kapcsolatot, hiszen sokszor szinte teljesen nélkülözi a személyes találkozást, a régről ismert jeleket, az elköteleződést. És persze a másik fél a saját homályos viselkedésének következményeit is rajtunk vezeti le, ha tudja: azt hiteti el velünk, hogy az egész kapcsolatot csak mi képzeltük be magunknak, ő pedig igazából csak „barátkozni” akart. Ha valóban komolyan szeretnénk ismerkedni, és kapcsolatban lenni valakivel, próbáljuk minimalizálni az online beszélgetést, legyen minél több élményünk már az ismerkedés során is személyesen, így kevesebb lesz a félreértés, és a valódi élet varázsát sem kell nélkülöznünk.
Forrás: ridikul.hu